تاریخ انتشار: یکشنبه 05 تیر 1401
جلسه پیشگیری از خودکشی

  جلسه پیشگیری از خودکشی

امتیاز: Article Rating

♦️♦️جلسه پیشگیری از خودکشی در شبکه بهداشت و درمان ملکشاهی برگزار شد.♦️♦️
🔹 سخنران جلسه دکتر نجفی زاده مدیر محترم شبکه دراین‌باره گفت: دومین عامل اصلی مرگ و میر در سنین ۱۵ تا ۲۹ سال در سطح جهان خودکشی بوده و این موضوع علاوه بر بهداشت روان از موضوعات مورد توجه بهداشت عمومی است.
🔹دکتر « نجفی زاده» گفت: بهداشت روان با تامین و ارتقا سطح سلامت روانی آحاد جامعه از آسیب های روانی و اجتماعی در جامعه پیشگیری می کند.
🔹وی همچنین عنوان کردعوامل مرتبط با خودکشی در نوجوانان بیشتر زمینه خانوادگی و روانی دارد،عواملی مانند نبود حمایت خانواده و اجتماع، مهارت ضعیف زندگی، عوامل روانی یا همان اختلال روانی از دلایل مهم خودکشی در سنین نوجوانی و جوانی می باشد.
🔹او در ادامه گفت: یکی از شایع ترین اختلالات در خودکشی افسردگی می باشد و افراد مبتلا به افسردگی دارای افکار خودکشی هستند که شناسایی و درمان به موقع اختلالات روانی از مهم ترین راه های پیشگیری از این معضل اجتماعی می باشدلذا بهترین روش برای پی بردن به اینکه فردی به خودکشی می اندیشد این است که با او بصورت مستقیم در اینباره گفتگو شوداین راهکار برای این است که غم و اندوه فرد کاهش یابد و فرد را به این نتیجه برساند که برای دیگران مهم است و به او توجه می شود.
🔹درپایان کارگاه آموزشی، معاون محترم بهداشتی مهندس کاظم پور ضمن آرزوی بهبوداین شاخص در سطح شهرستان واستان آمار خودکشی شهرستان در سال گذشته را ارائه نمود.
❇️روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ملکشاهی

اشتراک گذاری
تصاویر
  • جلسه پیشگیری از خودکشی
ثبت امتیاز
جستجو