تاریخ انتشار: شنبه 06 مرداد 1397
نخستین جلسه مجمع سلامت شهرستان ملکشاهی

  نخستین جلسه مجمع سلامت شهرستان ملکشاهی

امتیاز: Article Rating
این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تیزر سخنان ریاست محترم جمهوری آغاز گردید.

در ابتدای جلسه صمیر جمشیدی مدیر  شبکه بهداشت و درمان شهرستان، ضمن عرض خیر مقدم به حضور کلیه اعضاي مجمع، بیان داشت که در راستای بهبود وضعیت سلامت شهرستان نیازمند مشارکت همه جانبه همه ادارات هستیم.

در ادامه مهندس کاظم پور معاون بهداشتی شبکه به تشریح وضعیت سلامت شهرستان پرداخت و به مهم ترین اقدامات صورت گرفته سال 96 در حوزه سلامت شهرستان از جمله احداث مرکز اورژانس امام رضا(ع)، احداث خانه های بهداشت پاریاب، بلوطستان، چشمه پهن و نادرآباد و همچنین احداث پایگاه فوریت های پزشکی مهر و ترشابه و خرید دستگاه رادیولوژی دیجیتال و... اشاره نمود.

 وی مهم ترین مشکلات بخش بهداشت و درمان را عدم تکمیل پروژه دی کلینیک شهرستان، کیفیت نامطلوب آب شرب و نبود پزشکان متخصص در شهرستان عنوان نمود.

سپس حجت الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه شهرستان نقش ائمه جمعه در حوزه ی سلامت را تشریح و خاطر نشان نمود که چتر سلامت همگانی است و همه نهادها و ارگانها بایستی دست به دست هم دهند و با تعامل با هم در پیشبرد اهداف سلامت جامعه سهیم باشند. 

وی ضمن اشاره به مشکلات بهداشتی شهرستان در زمینه کشتار غیرمجاز و پرورش احشام در سطح شهر، حفظ سلامت و معیشت مردم را در اولویت دانست و خواستار توجه بیشتر مسئولین جهت حل معضلات بهداشت و درمان شهرستان شد.

 سخنران بعدی مجمع مهندس تاسمه فرماندار شهرستان بود که ضمن تقدیر از اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت، بهداشت و دسترسی به خدمات عادلانه ی سلامت را حق مسلم همه ی آحاد جامعه دانست و بر همکاری همه جانبه مدیران دستگاههای شهرستان با شبکه بهداشت و درمان تاکید نمود.

 وی ضمن اشاره به خدمات مثبت صورت گرفته در حوزه ی سلامت شهرستان عنوان نمود: جهت تکمیل پروژه دی کلینیک شهرستان رایزنی های خوبی با مقامات استانی صورت گرفته و بالغ بر30 میلیارد ریال از محل اعتبارات فرمانداری به پروژه مذکور اختصاص یافته است. 

تاسمه پروژه آب شیرین کن را از دیگر اقدامات آتی دولت در جهت رفع مشکلات آب شرب شهرستان برشمرد.

دکتر صادقی فر سرپرست مرکز مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی سخنران بعدی مجمع بود که ضمن تشکر  از حضور اعضاي جلسه، اجتماعی کردن سلامت را از اولویت های مهم وزارت بهداشت دانست و بیان داشت: سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب، آموزش صحیح و نهادینه کردن فرهنگ بهداشت و سلامت در بین آحاد جامعه سبب کاهش ابتلای افراد به بیماری و متعاقبا نیاز کمتر به درمان خواهد شد.

 وی خواستار تشکیل کانونهای سلامت محله در سطح شهرستان شد و آمادگی حوزه معاونت اجتماعی دانشگاه را جهت همکاری با مسئولین شهرستانی و سمن ها اعلام نمود.

سرپرست مرکز مشارکتهای اجتماعی دانشگاه با اشاره به نقش مهم و تاثيرگذار ادارات مختلف در ايجاد و حفظ سلامت، خواستار توجه به ابعاد جسمي، روحي و رواني، اجتماعي و معنوي سلامت شد و بر ايفاي نقش صحيح و علمي شوراي سلامت و امنيت غذايي شهرستان تاكيد نمود. 

در ادامه مسئول مرکز کمپ ترک اعتیاد آرامش، نماینده ورزشکاران شهرستان، نماینده سمن ها و نماینده ی بانوان شهرستان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

در ادامه نیز وحید ملکشاهی مسئول خانه مشارکت های مردمی بر لزوم تشکیل خانه مشارکت مردمی در شهرستان با استفاده از رابطین بهداشت و سمن ها  تاکید نمود.

در پایان این نشست نیز دکتر محمد بازیار با ارائه آمار و شواهد بین المللی در حوزه عوامل اجتماعی سلامت، خاطر نشان کرد که بخش سلامت به تنهایی قادر به کاهش ناعدالتی در سلامت نیست و لازم است سایر ارگانها و بخش های دولتی که بر سلامت مردم تاثیرگذار هستند، در جهت بهبود عدالت در سلامت قدم بردارند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • نخستین جلسه مجمع سلامت شهرستان ملکشاهی
  • نخستین جلسه مجمع سلامت شهرستان ملکشاهی
  • نخستین جلسه مجمع سلامت شهرستان ملکشاهی
ثبت امتیاز
جستجو